Photos
Posts

До Дня української контррозвідки.

Особливо небезпечний наступальний різновид розвідувальної діяльності, доведений до вищого рівня оперативної майстерності органами КДБ СРСР і перейнятий органами ФСБ РФ – це так звані “активні заходи”. Агентура, за допомогою якої здійснюються “активні заходи” в сфері вчинення політичного впливу, називається агентурою впливу. Це – агентура з числа осіб, що належать до державних і громадських діячів, лідерів громадської думки, що завдяки своєму ...

Continue Reading

Львів – місто сухопутне. Тут проходить (через Левандівку, Кульпарків, Персенківку, Сихів та далі вздовж Львівського плато на Бібрку) Головний європейський (атлантично-середземноморський) вододіл від Іспанії до Уралу.

Втім, ім’я нашого міста гордо носили два кораблі з цікавими життєписами.

Перший з них – трищогловий вітрильник, збудований у 1869 році в Британії, відтак на ньому ходили в море італійці та голландці, поки в 1921 році його не викупив польський торгівельний флот дл...я комерційної діяльності і назвав на честь Львова з врученням прапора, пошитого львівськими швеями. Водотонажність брутто 1293 тони, довжина 85 метрів, екіпаж 35 моряків і 140 курсантів. З торгівельними рейсами “Львів” обійшов всю Балтику, Чорне та Середземне моря, Атлантику, першим серед польських кораблів перетнув екватор в рейсі на Бразилію. Переданий до польського військово-морського флоту, служив базою для підводних човнів і плаваючою казармою, захоплений німцями на базі в Ґдині та розібраний на матеріали.

Другий корабель “Львів” в дівоцтві був іспанським вантажно-пасажирським теплоходом “Сіудада де Таррагона” (водотоннажність 2050 тон, довжина 76 метрів, брав на борт 230 пасажирів і 264 тон вантажів). Ходив рейсами на Канарські острови. Під час війни в Іспанії в 1938 році евакуйовував біженців-республіканців з Астурії до Одеси, де його затримали радянські прикордонники, а після перемоги франкістів в 1939 році просто конфіскували та в жовтні перейменували на “Львів”, відправивши з рейсами Крим – Кавказ. Влітку 1941 року озброєний трьома гарматами та використовувався як плавбаза і санітарний транспорт, що під час німецької облоги Севастополя працював на “новоросійському експресі”, вивозячи поранених та доставляючи поповнення й боєзапас (всього 125 рейсів за війну). У 1942 році в Сухумі та поблизу Сочі “Львів” двічі потрапляв під прицільні бомбові атаки “Люфтваффе”, а в 1943 вступив у бій з німецькими торпедними катерами. Після війни “Львів” мирно плавав за маршрутом Одеса – Батумі, поки в 1964 році не став плавучим рестораном у Херсоні, а в 1980-х не перетворився на брухт.

See More