Posts

❗️ Дорогі друзі! Ми робимо унікальні авторські меми і пишемо емоційні історичні лонгріди саме для Вас 💖 тому дуже переживаємо аби Ви нічого не пропустили! Для цього переконайтеся, що наша сторінка Вами вподобана 👍️ і зробіть необхідні позначки у меню Відстежується ✔️ так як це видно на прикріпленій картинці. Будьте певні, що відтепер ніщо не проскочить повз Вашу увагу!
🎯 Також просимо не соромитися і писати нам у приват про свої ідеї для нових мемів та історій. Усе найцікавіше попереду 🌎⚡️🔥💋🎩👠👑🍾👀👽🎲💰⚖️💩📈📰

Image may contain: text
ЩО БУЛО ТЕ БУЛО. Історичні меми
Society & Culture Website

1️⃣9️⃣8️⃣2️⃣

Хто всі ці люди? Чому вони у човні? Вони взагалі жили колись реально? І якщо так, то коли?

Ну добре, добре. Історію про братів Кия, Щека, Хорива і сестру їхню Либідь чули всі. Хоч би краєм вуха. Але що по факту ми про них знаємо?

...

📛 А нічого достовірного. Сед, бат тру.

🗞 Літописець Нестор був не тільки істориком, але й письменником. От у легенді про братів і сестру якраз і проявився його літературний талант – треба ж було якось пояснити, звідки взялися назви місцевих гір і річки.

ℹ️ Жодним давнішим документом існування людей з такими іменами не підтверджено. Зв’язки з вірменськими і перськими джерелами відверто притягнуті за хвіст – там іде гра слів і перших літер, не більше. Згадані там персонажі на ім’я Куар чи Кувар за описами більше пасують до болгарського правителя Куврата, який жив у 7 ст.

⚓️ Назва міста Києвець на Дунаї теж ніким більше крім Нестора не згадується. У скандинавських сагах Київ називають Кьонуґард – чи то місто човнів, чи то місто князів. І жодного натяку на імена.

👥 Оповідок про братів, які щось заснували, у світовій історії цілий мішок і ще трохи. Римські брати Ромул і Рем. Слов’янські брати Рус, Чех і Лех. Скіфські брати Ліпоксай, Арпоксай і Колаксай. Класні легенди щоб розповідати дітям і пишатися, але реальності там не прощупується.

От що цілком реальне – так це історія композиції, яку ви бачите на картинці.

🎖 У 1982 році радянські керівники вирішили забабахати народні гуляння, і підігнали під цю дату ювілейчик – 1500 років заснування Києва. І Брєжнєва Щербицький уламав, і в ООН усе погодили.

🗽 Гарному ювілею – гарний пам’ятник! Скульптор Василь Бородай запропонував посадити наших персонажів у човен (привіт Кьонуґарду!), і розмістити в Наводницькому парку біля мосту Патона ̶щ̶о̶б̶ ̶б̶у̶л̶о̶ ̶в̶и̶д̶н̶о̶,̶ ̶б̶у̶л̶о̶ ̶ч̶у̶т̶и̶ ̶я̶к̶ ̶р̶е̶в̶е̶ ̶р̶е̶в̶у̶ч̶и̶й̶.

🎥 Постановка, скажемо прямо, кінематографічна. Чи надихалися нею режисери "Титаніка" невідомо, але цілком би могли.

🗿Спочатку фігури зробили порожніми, а в човен і хвилі залили бетон. Все щільно оббили вузькими мідними пластинами, і виглядало дуже навіть ок.

🌬 Але якось вночі, у 2010 році, коли вже от-от президентом мали вибрати - прости Господи! – Януковича, Щек і Хорив пішли спати. Тупо завалилися, і все. https://bit.ly/2RSLs6l

☠️ Вчені сказали, що бетон набрав вологи і розширився, а мідна оболонка репнула і луснула. Калік забрали геть, а за кілька місяців на тому ж місці поставили точну бронзову копію. Вона і стоїть сьогодні там де стоїть.

⛪️ Ну добре, а скільки все ж таки років Києву? А хз. Відомо, що тут за кілька століть до Христа вже жили люди, а чималеньке укріплене місто точно існувало у 9 ст. після Христа. Ну от десь між цими датами і лежить заснування Києва. Святкувати ювілеї можна хоч щороку 🍾🥂🎉

⚠️ Далі буде більше! Очікуєте на нові меми та цікаві історії? Підпишіться на нашу сторінку, щоб нічого не пропустити

#Кий #Щек #Хорив #Либідь #Київ #щобулотебуло

See More
Image may contain: one or more people, cloud, sky, text and outdoor
ЩО БУЛО ТЕ БУЛО. Історичні меми
Society & Culture Website
Photos
Videos
Любі колеги історики 👑 Дякуємо, що ви нас читаєте ❤️ Обіцяємо любити в горі і в радості 💋 І не залишити аж до Другого Великого Вибуху 💥
22
1