Ірина Сех is with Ангеліна Мриглод and Олег Панькевич.

Сьогодні вшановували перші роковини смерті Теодора Варави – нашого героїчного земляка, воїна Української Повстанської Армії, багатолітнього політв’язня. Біля мо...гили в його рідному селі Грималівці зібралися рідні та близькі, ті, хто пам’ятає покійного та його подвижницький шлях.
Він народився 14 вересня 1930 р. в селі Грималівка Бродівського району. Член ОУН на псевдо “Борис”, заступник станичного в рідному селі. Заарештований 1947 р. та засуджений на 25 років. Його звільнили 1955 р., однак, як пише в архівах, «своєї злочинної діяльності не припинив, а влаштувавшись на роботу в шахту м. Нововолинська, вів серед шахтарів антисовєтську націоналістичну пропаганду та агітацію». У 1957 заарештований удруге, засуджений на 10 років колонії.
Зазнав тортурів і вигнання, але не скорився. Він ніколи не шкодував про свій вибір і до останку вболівав за Україну. Помер 4 серпня 2019 року.
Життя таких людей має стати прикладом для наслідування. Маємо пам’ятати. Заради України, задля майбутнього.

See More

Передали волонтерську передачу на Схід, для воїнів, які боронять країну на Світлодарській дузі. Дякую всім, хто долучився, зокрема Лесі Зроль, Наталі Макух, Андрієві Сеху (м. Броди), Ганні Матлай (с. Лешнів), Людмилі Ліпкевич (с. Берлин), Наталі Чижик (с. Гаї). Також велика подяка за маскувальні сітки яворинкам з м. Дніпра, зокрема Олені Залевській та яворинкам з Києва, зокрема Аллі Цілицькій.
Сподіваюся, наша посилка буде приємною та корисною для воїнів-захисників!

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor
Image may contain: 1 person, indoor
No photo description available.

Сьогодні в Підгірцях та на горі Жбир вшанували пам'ять воїнів дивізії "Галичина", які загинули в липні 1944 року в боях у «Бродівському котлі». Свободівці приходять сюди щороку - це наша традиція, це наш обов’язок, це поклик серця. Для декого, й зокрема для мене, це ще й особисте – мій дід був дивізійником. Чимало з наших хлопців, які також приходять сюди, й самі повернулися з війни проти російського агресора. Тож для них у цьому вшануванні теж дещо особисте…
І от сьогодні ...чи не вперше вшанування намагалися зірвати. Комусь із влади не сподобалося, що свободівці прийшли зі своїми партійними прапорами. Розбиратися прийшов сам перший заступник голова ЛОДА. І от цей чиновник почав вимагати від ветерана російсько-української війни опустити прапор. На що сподівався? Думав, що він має право тут керувати? Сподівався, що герой війни його злякається? Смішно. Невже вони не розуміють: чиновники приходять і йдуть, а залишаються речі не минущі, а вічні.

See More

ЛІКВІДОВАНО БІЛЬШІСТЬ РАЙОНІВ. І БРОДІВСЬКИЙ ТЕЖ
Боляче про це писати, але відтепер Бродівський район та Броди як його адміністративний центр, які були гордістю краю, форпостом державності та якісних змін, які не корилися режимам й першими ставали до боротьби, це вже історія. Доки вся увага суспільства була прикута до акцій на захист державної мови парламент ухвалив Постанову про реформування адміністративно-територіального устрою, за яким на Львівщині буде створено сім райо...нів замість теперішніх 20. Зокрема, ліквідовано Бродівський район.
Зараз в мережі всі дякують народному депутатові, який зберіг Золочівський район. Тож давайте згадаємо тих, хто НЕ ЗБЕРІГ Бродівський район.
На першому місці – народний депутат від Бродівщини Михайло Бондар. Бундючився, до останку роздавав обіцянки, але врешті сів у калюжу. Бодай раз за всі роки депутатства він міг щось зробити для виборців, для району? Хоч раз міг залучити свою політичну силу, фракцію ЄС (не найменшу в парламенті), мобілізувати громаду, якщо бачиш, що не даєш собі ради? Міг! Але для чого йому лягати грудьми за громаду, яка йому чужа й байдужа?
Друге місце – голові Львівської обласної ради (він же – депутат від Бродівщини) Олександрові Ганущину. Пригадую, в шостому скликанні обласної ради, де я була депутатом від Бродівщини, інші депутати заздрили, що багато бюджетних коштів іде на Бродівський район, а Ганущин якось цілий виступ з трибуни присвятив цьому – мовляв, так не має бути. Видно, й далі вважає, що Бродівщина не варта ні гідного фінансування, ні взагалі права залишатися на карті України…
Можна згадати і представників Зе-влади на Львівщині і на Бродівщині, з мовчазної згоди яких відбувалася уся ця «реформа», але тут і так все зрозуміло.
Уже невдовзі пожинатимемо плоди: ліквідація району неминуче призведе до погіршення рівня життя його жителів – державні органи та адміністративні установи, соціальні служби буде перенесено до нового районного центру, погіршиться фінансування медицини та освіти, відбуватиметься закриття установ та скорочення працівників та багато іншого…
Думаю, що вся громада Бродів та Бродівщини, як і багатьох інших втрачених районів, назавжди запам’ятає цей день.

See More
No photo description available.
Ірина Сех

Вісім років тому ми також вийшли на захист мови. Як депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про невизнання українофобського закону Ківалова-Колесніче...нка на території Львівщини, розірвання угоди про оренду приміщень ради адміністрацією Януковича. Біля будівлі ради постало наметове містечко, а чиновники адміністрації вже не могли потрапити всередину. Ну хіба якщо погоджувалися підписати заяву, що не підтримують закон, який надавав привілеї російській мові. Реакція режиму не забарилася: були порушені кримінальні справи, і депутатів почали тягати по допитах. Це були дрімучі януковичівські часи. Але ми розхитували прокремлівський режим, який виявився не таким вже й непорушним. Тоді ми ще не знали, що менш як за півтора року постане Майдан, зміниться влада, потім прийде інша. Не знали, що нам знову доведеться відстоювати державну мову, і що чиновники Януковича, які не підтримали наші вимоги про захист української мови, стануть радниками та урядовцями за нової влади…

See More

ВІДСУТНІСТЬ ГЕНПЛАНУ В БРОДАХ: СЛУЖБОВА НЕДБАЛІСТЬ ЧИ ШКУРНИЙ ІНТЕРЕС?
Ще на початку червня я скерувала інформаційний запит міському голові Бродів Анатолію Белею щодо розроблення й затвердження генерального плану міста. Просила дати відповідь на кілька питань, зокрема: які суми виділені на розроблення генерального плану в період 2006-2020 років, чому до сьогодні відсутній цей документ, коли його буде затверджено? Водночас відправила подібний інформаційний запит в ДП «Містопро...ект», який розробляє для м. Бродів генеральний план міста. «Містопроект» відповів, а от з Бродівської міської ради поки що тільки відписки: мовляв, їм треба багато часу, аби підготувати відповідь. На щось подібне загалом очікувала, але не чекала, що мої запити матимуть дещо несподіваний ефект. За останні три дні на ФБ-сторінці міської ради з’явилося аж два повідомлення про копітку працю мерії над генпланом. Роками про нього не згадували, а тут – заметушилися! Ну чи не мої запити спонукали до праці ?
За законом «Про регулювання містобудівної діяльності» основним видом містобудівної документації на місцевому рівні є генеральний план населеного пункту, який визначає довгострокову стратегію планування та забудови території населеного пункту з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Відсутність генерального плану - це виділення земельних ділянок в ручному режимі, хаотична забудова міста, руйнування об’єктів культурної спадщини, зловживання при наданні містобудівних умов, відсутність стратегії розвитку. Якщо в місті є господар, який прагне мудро і з користю його розбудовувати й розвивати, то він подбає про генплан. Якщо міська влада не працює над генпланом, усіляко відтягує його розробку й затвердження – значить, вона прагне нажитися, розподілити землю під будівництво між «своїми», заливаючи в бетон історичні пам’ятки і залишаючи без житла учасників війни, багатодітні родини та інших вразливих мешканців міста.
У Бродах генплан «розробляють» понад 10 років. За цей час, наприклад, сусідній Золочів розробив і затвердив генеральний план (у 2012-2013 роках) та затвердив внесення змін до документа в 2016 р. Зауважу, що на розробку генплану регулярно виділяються кошти з бюджету громади Бродів. Скільки саме – можливо, скоро дізнаємося з відповіді міського голови на мій інформаційний запит. А якщо відповіді не буде – все одно дізнаємося. Рано чи пізно. А тим часом залишається тільки радіти, що мої запити спонукали мерію активізувати діяльність довкола генплану. Тільки от, щоб це знову не виявилося імітацією та грою.

See More
Image may contain: 2 people, people sitting
Ірина Сех is with Zrol Lesia-Larisa and 19 others.

ВІДСУТНІСТЬ ГЕНПЛАНУ В БРОДАХ: СЛУЖБОВА НЕДБАЛІСТЬ ЧИ ШКУРНИЙ ІНТЕРЕС?
Ще на початку червня я скерувала інформаційний запит міському голові Бродів Анатолію Беле...ю щодо розроблення й затвердження генерального плану міста. Просила дати відповідь на кілька питань, зокрема: які суми виділені на розроблення генерального плану в період 2006-2020 років, чому до сьогодні відсутній цей документ, коли його буде затверджено? Водночас відправила подібний інформаційний запит в ДП «Містопроект», який розробляє для м. Бродів генеральний план міста. «Містопроект» відповів, а от з Бродівської міської ради поки що тільки відписки: мовляв, їм треба багато часу, аби підготувати відповідь. На щось подібне загалом очікувала, але не чекала, що мої запити матимуть дещо несподіваний ефект. За останні три дні на ФБ-сторінці міської ради з’явилося аж два повідомлення про копітку працю мерії над генпланом. Роками про нього не згадували, а тут – заметушилися! Ну чи не мої запити спонукали до праці ?
За законом «Про регулювання містобудівної діяльності» основним видом містобудівної документації на місцевому рівні є генеральний план населеного пункту, який визначає довгострокову стратегію планування та забудови території населеного пункту з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Відсутність генерального плану - це виділення земельних ділянок в ручному режимі, хаотична забудова міста, руйнування об’єктів культурної спадщини, зловживання при наданні містобудівних умов, відсутність стратегії розвитку. Якщо в місті є господар, який прагне мудро і з користю його розбудовувати й розвивати, то він подбає про генплан. Якщо міська влада не працює над генпланом, усіляко відтягує його розробку й затвердження – значить, вона прагне нажитися, розподілити землю під будівництво між «своїми», заливаючи в бетон історичні пам’ятки і залишаючи без житла учасників війни, багатодітні родини та інших вразливих мешканців міста.
У Бродах генплан «розробляють» понад 10 років. За цей час, наприклад, сусідній Золочів розробив і затвердив генеральний план (у 2012-2013 роках) та затвердив внесення змін до документа в 2016 р. Зауважу, що на розробку генплану регулярно виділяються кошти з бюджету громади Бродів. Скільки саме – можливо, скоро дізнаємося з відповіді міського голови на мій інформаційний запит. А якщо відповіді не буде – все одно дізнаємося. Рано чи пізно. А тим часом залишається тільки радіти, що мої запити спонукали мерію активізувати діяльність довкола генплану. Тільки от, щоб це знову не виявилося імітацією та грою.

See More
No photo description available.
Ірина Сех is with Наталія Шарун and 22 others.
July 2

ЗНИЩЕННЯ РАЙОНІВ: ХТО ЗАБИВ ОСТАННІЙ ЦВЯХ
Нардеп Михайло Бондар зазнав повного фіаско на засіданні Комітету регіонального розвитку, на якому розглядали проект п...останови про ліквідацію та створення районів. Мало того, що ніхто не взяв до уваги його в’ялих потуг на тему Бродівського району, та ще й присадили за «негарну» поведінку. Все. На тім бурхлива діяльність нардепа скінчилася. Завтра він приїде в Броди ні з чим, але буде розказувати, як хотів, але не зміг. І що всі винні. Але не він.
Насправді відхреститися не вдасться. Нардеп Бондар і його політична сила мають нести відповідальність за знищення чотирьох районів його округу, зокрема Бродівського району, з усіма негативними наслідками для громади.
1.За те, що саме за влади Порошенка, його віце-прем’єра Зубка та інших зародився план нового устрою Львівщини, на карті якої не знайшлося місця для Бродівського району. Розробляла цей план БППшна команда: Замлинський (тоді – заступник голови ЛОДА), Бухтіярова (т.в.о. директора департаменту економіки Львівської ОДА), Гречин (колишня помічниця голови ЛОДА, згодом директор департаменту внутрішньої політики, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування).
2.За те, що Бондар тривалий час ігнорував це питання, хоч мав усі повноваження впливати на процес. За дорученням прем’єра, нардепів-мажоритарників (на відміну від обласних депутатів) включали у міжвідомчі робочі групи, які ухвалювали рішення про перспективний план. Принаймні на двох засіданнях міжвідомчої групи Бондар і словом не обмовився про порятунок Бродівського району. А отже цей план, в якому не було Бродівського району, було погоджено з мовчазної згоди Бондара.
3.За те, що їхній Ганущин свідомо уникав гострої теми збереження районів і не ставив питання на розгляд сесій. Він міг забити на сполох як голова Асоціації місцевих рад області, але навпаки – хамив головам райрад, які наголошувати на проблемі. А й справді, навіщо йому це, якщо лист про знищення Бродівського району на Кабмін пішов за підписом колишнього підлеглого Ганущина Лозинського?
4.За те, що той же Бондар в окрузі всім пообіцяв, як він «вирішить проблему» і що все під контролем. Якби він був хоч трохи мудріший, то казав би людям правду, що ситуація складна, що треба об’єднати зусилля, що треба місцевим радам їхати на засідання Кабміну, комітету, відстоювати свої права, тиснути на владу. Зрештою, він знав, що на комітеті розглядатимуть це питання, але не закликав місцеві ради долучитися.
А може, він і не хотів відстоювати Бродівський район, бо ж тоді мав би діяти всупереч своїй політичній силі, яка це все затіяла. Після їхньої ретельної роботи Зе-владі залишилося тільки забити останній цвях…
Чинна влада і її «попередники» завдали великої біди. Але мають знати, що за всі так звані «реформи» доведеться відповісти. Рано чи пізно.

See More

Ірина Сех:

ДОПОМОГА МЕДИКАМ, КАЖЕТЕ? Учора мала нагоду взяти участь у публічному обговоренні на тему «Оптимізація, реорганізація, приватизація… Що відбувається в медичній галузі», яке відбулося у Львові, біля будівлі обласної ради. Всередину учасників заходу – депутатів, лікарів, громадських активістів - не пустили. Голова обласної ради відмовився надати приміщення для такої важливої дискусії. І знав, чому. На тому обговоренні чи не кожен промовець згадував Ганущина «незлим,...

Continue Reading
Ірина Сех is with Леся Піган and 23 others.
July 1

ДОПОМОГА МЕДИКАМ, КАЖЕТЕ? Учора мала нагоду взяти участь у публічному обговоренні на тему «Оптимізація, реорганізація, приватизація… Що відбувається в медичній... галузі», яке відбулося у Львові, біля будівлі обласної ради. Всередину учасників заходу – депутатів, лікарів, громадських активістів - не пустили. Голова обласної ради відмовився надати приміщення для такої важливої дискусії. І знав, чому. На тому обговоренні чи не кожен промовець згадував Ганущина «незлим, тихим словом». Лікарі, представники медичних профспілок з болем розповідали про те, як чинне керівництво ради знищує цілі напрямки в системі охорони здоров’я – психіатричну службу, фтизіатричну, дермато-венерологію. Заклади закривають, так би мовити «оптимізують», лікарі й медсестри опиняються на вулиці, пацієнти не можуть отримати лікування, а влада наживається на цій людській біді, продаючи комунальне майно. З року в рік влада замість розвивати медицину руйнує її. Навіть зараз, в час пандемії, коли всі мали би зрозуміти, наскільки важлива і потрібна ця галузь, нічого не змінилося.
І мені пригадалися інші часи. Це був 2008 рік, Львівська обласна рада заповзялася продавати комунальні аптеки. Тоді фракція ВО «Свобода» всього з 10 депутатів намагалася зупинити цей процес, закликала принаймні підходити до нього по-господарськи. Показовим є приклад Бродівської аптеки. «Свобода» не дала продати це приміщення, його передали в районну комунальну власність для потреб медицини і згодом в цій будівлі, відремонтованій та оновленій, розгорнула роботу жіноча консультація. Не зберегли б приміщення, хтозна, чи було б реалізовано такий проект.
Згодом за режиму Януковича-Азарова влада серйозно взялися за медичну галузь: насаджувалася так звана оптимізація, а насправді закриття ФАПів, відділень, лікарень, звільнення працівників. Тоді Львівська обласна рада всупереч тиску центральної влади не дозволила цього зробити. Зокрема, ми не дали закрити лікарні в Підкамені, Красному, Заболотцях, Лопатині, хоч цього дуже хотіла влада…
Але особливо відзначилося це скликання обласної ради. Скільки майна роздерибанено... Знищено дитячий психоневрологічний диспансер, дитячий кардіологічний санаторій, заклади фтизіатричного напрямку. Зараз на порядку денному – приміщення обласної клінічної на Некрасова і Чернігівській. Так, вони старі й занедбані, але їх продадуть (думаю, не за ринковими цінами), потім власник приватизує землю під ними, потім виростуть багатоповерхові офісні центри чи житлові будинки. І вже не можна буде використати ні ці будівлі, ні ділянку для потреб медицини – для нових корпусів чи лабораторій. Чи жіночої консультації.
…Учора, повертаючись із того публічного обговорення, вздовж дороги натикалася на білборди партії ЄС «Допомога медикам – допомога українцям». І згадувала, як лікарі говорили, що ще ніколи не зазнавали такого тиску й приниження, як зараз, за цієї влади, особливо в кабінеті Ганущина. Того самого Ганущина, котрий представляє (чи вже не представляє?) БПП (чи то тепер – ЄС). Цинізму простого хлопа з Рахова (с) нема меж…

See More

Голова фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді Олег Панькевич у програмі "Тут і зараз" на "Першому західному": чому й кому заповзялося продавати лікарні... й біліотеки чинне керівництво облради, що втратить громада та як наповнювали би бюджет справжні господарі й державники, а не мародери.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
21,231 Views
Телеканал НТА

🇺🇦"Я закохана в Україну і свій народ!"
🔺21 червня свій 100-річний ювілей відзначає легендарна зв'язкова Романа Шухевича - Ольга Ільків

Ірина Сех is with Олег Тягнибок and 3 others.

Привітали з ювілеєм Ольгу Ільків ! Шануємо і любимо ! Слава Україні ! Героям Слава !ДякуємоМарія Луньза торт !#Ольга_Ільків_100

Image may contain: 1 person
Ірина Сех

ЖІНКА З ЛЕГЕНДИ: ОЛЬЗІ ІЛЬКІВ – 100!
Сьогодні Ольга Ільків зустрічає свої 100 літ. Це не тільки її особиста дата, її рідних і близьких – це подія для всіх украї...нців, для держави, яка має таких героїчних людей, які творили славні сторінки нашої історії. Це подія для націоналістів, для Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина», для ВО «Свобода», бо маємо честь називати Ольгу Ільків своєю посестрою.
У зовсім юному віці вона поринула в підпільну боротьбу. І відтоді її життя супроводжувала постійна небезпека бути викритою та потрапити в лещата каральних органів, страх за побратимів, рідних, дітей, які можуть стати невинними жертвами через її вибір. На її тендітних плечах була величезна відповідальність, бо виконувала доручення головнокомандувача Романа Шухевича, від неї часто залежали життя й безпека побратимів. І ворог не пошкодував її. Ольга, тоді вже мама двох маленьких дітей, відбула 12 років за ґратами.
Після звільнення й повернення випробування не скінчилися. Здавалося, в рідному краї та й в усьому світі нема куточка, де вона могла б прихилитися: ночувала на вокзалах, виконувала найчорнішу роботу, робила все, щоб отримати прописку і бодай якусь кімнатку заради одного: повернути рідних дітей, розлука з якими знищувала.
Ця мужня горда жінка ніколи не скаржилася на долю й нічого не просила. Вона досі живе дуже скромно, не чекає нагород і преференцій. І доки може, проповідує ідею нації поміж українців.
Вона – символ нескореності й нашої боротьби за свободу. І водночас – дуже глибока, творча особистість, багата талантами.
Про цю жінку з легенди – я вірю – ще напишуть романи, знімуть кіно, викладатимуть в школі. Це буде дуже скоро, але вже в іншій Україні, про яку мріє і якій віддає кожен свій подих, кожен стукіт серця Ольга Ільків.
З ювілеєм, наша дорога пані Олю!#Ользі_Ільків_100

See More
Image may contain: 17 people, outdoor
Об'єднання українок "Яворина"

ВІТАЄМО "СІЧ" ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!
Всеукраїнське об'єднання українок "Яворина" на чолі з Іриною Сех щиро вітає побратимів-січовиків із шестиріччям!
Дорогі наші з...ахисники, з кожним роком ви стаєте досвідченішими, сильнішими, мужнішими. Ви – наш авангард, еліта нації, лицарі й герої, яких маємо за приклад. Ми пишаємося вами! Любимо й цінуємо!
Бажаємо швидкої перемоги й повернення додому!
І хочемо, щоб ви знали: ми завжди готові підтримати й допомогти.
Щиро ваша "Яворина".

See More
HAPPY BIRTHDAY TO YOU! The All-Ukrainian Association of Ukrainians ′′ Yavorina ′′ led by Iryna Sekh sincerely congratulates brothers-sichovikív with six-year-old! Our dear protectors, every year you become more experienced, stronger, braver. You are our avant-garde, the elite of the nation, the knights and heroes we have for example. We are proud of you! Love and appreciate! We wish you a quick victory and return home! And we want you to know: we are always ready to support and help. Sincerely your ′′ Yavorina ". @[100002474594470:2048:Ірина Сех] @[100003850978624:2048:Максим Волинський] @[1446948288887742:274:Батальйон "Січ"]
Translated
No photo description available.
Ірина Сех is with Любов Крутяк and 14 others.

Усі вже знають про сьогоднішнє рішення уряду? Про погодження проєкту постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. На Львівщині залишать сім рай...онів замість 20. Серед тих, які передбачено ліквідувати – і мій рідний Бродівський, а також Радехівський, Буський, Кам'янка- Бузький та багато інших, невиправдано стертих з карти. З районами вони зробили так само, як з формуванням ОТГ – нарізали, як хотіли, примусом заганяючи людей в штучно зліплені громади, як колись за совітів – у колгоспи.
ДЛЯ ЧОГО ЦЕ РОБИТЬСЯ? Влада, яка це все реалізовує, не дає второпної відповіді. Ріжуть, нищать, скорочують, ні в кого не питають. А спитати мали б, принаймні, в органів місцевого самоврядування – в районних, міських рад. Такі консультації передбачені не тільки вітчизняним законодавством, а й міжнародним, зокрема Європейською хартією місцевого самоврядування.
ЩО ОЗНАЧАЮТЬ ТАКІ ЗМІНИ для жителів районів, для громад, передусім тих, які буде ліквідовано? Погіршення якості адміністративних, соціальних послуг, зниження доступності до медичної допомоги, освіти, культури – загалом, зниження рівня життя. До шкіл, поліклінік, судів, поліції треба буде добиратися десятки кілометрів. А те, що створено, збудовано в теперішніх райцентрах, зачинять і знищать. Скільки лікарень, шкіл, садочків і бібліотек волею «реформаторів» буде зруйновано, скільки фахових працівників опиняться на вулиці, скільки бізнесів занепаде? Ніхто нині не скаже, але це наша сумна перспектива. Про це не думає влада, бо відбувається велика боротьба за сфери впливу і ресурси. Ті, що стануть адміністративними центрами, зосередять надходження до бюджету, передусім завдяки зростанню ПДФО. А ще в нових територіально-адміністративних межах буде зручніше «боротися» на виборах деяким майбутнім кандидатам. Зрештою, за новими правилами гри боротьба взагалі не передбачена. Перемагає той, хто повинен.
ЧОМУ ДО ЦЬОГО ДІЙШЛО? Ми ж протестували, ухвалювали рішення сесій, щоб не допустити знищення районів, надсилали звернення до вищих органів влади. Цього виявилося замало. Бо ніхто з тих, хто може впливати на рішення й має доступ до владних кабінетів, не заступився за громади. І раз я вже говорю про рідні мені Броди, то назву поіменно тих, хто міг, але не захотів бодай пальцем поворухнути. Це народний депутат Михайло Бондар (ліквідовують усі райони його виборчого округу. А де той його розрекламований законопроєкт з Бродівським районом, за який його мало в руку не цілували?). Це голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин (з цинічним виразом ігнорував громади й депутатів, виганяв людей, які вимагали справедливості, свідомо гальмував внесення до порядку денного питань щодо адмінреформи). Це голови Львівської облдержадміністрації часів Порошенка (саме за тієї влади активно проштовхували цю недореформу) та ставленики Зеленського (які таки забили останнього цвяха в домовину).
ЧИ МОЖНА ЩЕ ЩОСЬ ЗМІНИТИ? Ніхто не забрав у нас права на справедливий протест. Тож треба боротися. Однак боюся, що парламент ухвалить документ в такому вигляді, як подав Кабмін. І тому вже зараз треба готувати судові позови. Підстав для цього є достатньо – ця влада порушила закони й права. Судитися - це непросто, часом довго, затратно, але необхідно.

See More

Сьогодні на сесії Львівської обласної ради говорили про ситуацію внаслідок обвалу карстових порід на Стебницькому «Полімінералі». Висновок перший: виконавча влада не має плану не те що попередження техногенних катастроф на гірничо-хімічних підприємствах, а навіть не знає, що робити, коли лихо вже сталося. Висновок другий: обласна рада не здатна ухвалити зрозуміле й послідовне рішення, а стоїть в «розчепірці» між нашими і вашими.
А тим часом, Львівщина має не тільки Стебник з... усіма його проблемами, а й Новий Розділ, Яворівську «Сірку» та решту спадщини совєцького минулого. Не треба аварій чи обвалів – катастрофа накопичується щодня у вигляді особливо небезпечних відходів від видобувної промисловості. Кількість утворених відходів гірничої промисловості, розробки кар’єрів при добуванні та збагаченні руд і мінеральної сировини – це майже 40% від загального обсягу відходів. Щорічно в області утворюється 870 тисяч тонн відходів видобувної промисловості. На гірничо-хімічних підприємствах Львівщини, які припинили виробничу діяльність, накопичено близько 90 млн. тонн відходів від збагачення сірчаної руди, понад 3 млн. тонн фосфогіпсу, 15 млн. тонн хвостів збагачення калійної солі.
Що робить влада? Намагається позбутися проблеми, залучивши приватний капітал. І в результаті – власник Стебницького «Полімінералу» навіть не збирається виконувати природоохоронні зобов’язання, а на Яворівській «Сірці» виросли вітряки, які не вбережуть від екологічного лиха.
Ці проблеми – далеко не обласного масштабу. І місцева влада має бити у всі дзвони, щоб привернути увагу центральної влади.
А передусім варто вжити таких заходів:
провести інвентаризацію та технічну експертизу всіх споруд для накопичення такого типу відходів;
розробити чіткий та прозорий план управління відходами видобувної промисловості, періодичні звіти. Імплементація цього плану у поточну роботу влади, програми, про виконання яких періодично потрібно звітувати;
розробити план заходів для запобігання надзвичайних ситуацій;
звернутися до центральних органів влади щодо вирішення проблем промислових відходів державних підприємств.
Бо гасити пожежу, коли вже горить – це значно ризикованіше й дорожче.

See More
Image may contain: outdoor and nature

Ірина СЕХ:
Об’єднання українок «Яворина» ініціювало виплати для дітей воїнів, які служили в АТО/ООС, а загинули після повернення з війни на службі. Хочемо, щоб цю категорію включили до програми, яку ще в 2015 році з нашої ініціативи ухвалила Львівська облрада, передбачивши пенсії для сиріт учасників російсько-української війни. Хочемо, щоб такі родини відчували турботу громади й держави.

Image may contain: sky
Ірина Сех
May 29

Рік тому, 29 травня 2019-го, сталася трагедія – під час тренувального польоту загинули четверо військовослужбовців 16-ої авіаційної бригади, що дислокується в м.... Бродах – командир військової частини полковник Ігор Мазепа, льотчик-штурман Владислав Попенко, бортовий авіаційний технік-інструктор Василь Романюк та бортовий авіаційний технік Павло Дацюк. Сім’ї втратили своїх найрідніших. Із великим болем сприйняли трагедію на Львівщині та в усій Україні, адже ми втратили професійних військових, пілотів, яких не так багато і яких так потребує наша держава, що змушена оборонятися від агресора. Зокрема, командир Ігор Мазепа у 2014-му брав участь у воєнних діях на сході України, за мужність і героїзм його нагородили орденом Данила Галицького. Тоді, на війні, він мало не загинув: його вертоліт обстріляли ворожі війська з протитанкової ракети, Мазепа витягнув свій екіпаж з палаючого вертольота, на щастя, вцілів. Смерть наздогнала його вже після повернення з АТО…
Здавалося б, про таких людей держава має пам’ятати щоденно, а їхні осиротілі родини мають бути забезпечені всім необхідним. Однак, насправді не все так, як хотілося б. Наша громадська організація – Об’єднання українок «Яворина» - ініціювала виплати для дітей воїнів, які служили в АТО/ООС, а загинули після повернення з війни на службі. Хочемо, щоб цю категорію включили до програми, яку ще в 2015 році з нашої ініціативи ухвалила Львівська облрада, передбачивши пенсії для сиріт учасників російсько-української війни. Хочемо, щоб такі родини відчували турботу громади й держави.

See More
Ірина Сех is with Оксана Волканович and 9 others.

У геріатричному відділенні Підкамінської лікарні нас завжди чекають і дуже тепло приймають. Усі його мешканці, хто може ходити, зустріли нас на подвір’ї. Разом ...із Підкамінським сільським головою Богданом Бутинським та депутатом Бродівської районної ради від ВО «Свобода» Леонідом Буною привезли великодні кошики з продуктами для освячення, а також солодощі. З нагоди свята подарувала образ. Цьогоріч до традиційних пасхальних подарунків додалися рукавички та захисні маски для персоналу та пацієнтів.
На подвір’ї отець Степан Пиріг освятив паски та інші страви.
Потім з моїм 92 приятелем паном Колбіком подивилися, як ростуть кущі смородини, які раніше ми тут посадили з яворинками.

See More

Напередодні Великодня відвідали разом із буськими яворинками хоспіс в Йосипівці. Привезли пасочки, цукерки для кожного пацієнта закладу. Останнім часом тут перебувають 33 особи, приблизно половина – прикуті до ліжка. У цьому домі багато болю й смутку, тому дуже хочеться потішити цих людей, поділитися теплом, зробити свята для них радісними.
Для персоналу хоспісу привезли маски і рукавички.
Дякую нашим буським яворинкам, волонтеркам Ірині Котельницькій та Наталії Сервило за підтримку цієї благодійної акції.

Ірина Сех is with Ольга Шайдулліна and 9 others.

Напередодні Великодня відвідали разом із буськими яворинками хоспіс в Йосипівці. Привезли пасочки, цукерки для кожного пацієнта закладу. Останнім часом тут пере...бувають 33 особи, приблизно половина – прикуті до ліжка. У цьому домі багато болю й смутку, тому дуже хочеться потішити цих людей, поділитися теплом, зробити свята для них радісними.
Для персоналу хоспісу привезли маски і рукавички.
Дякую нашим буським яворинкам, волонтеркам Ірині Котельницькій та Наталії Сервило за підтримку цієї благодійної акції.

See More