Posts

З кожним днем дедалі більше православних громад залишають РПЦ та приєднуються до Православної Церкви України.

Детальна карта переходів за посиланням:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer…

...

#РПЦ #УПЦ_МП #Геть_загарбників_у_рясах #церква_окупанта #Томос #Помісна_церква #ПЦУ

Українці переможуть ! Коли та як ? Підпишись на Сила християн, щоб знати більше. Якщо Ви вже підписані, то читайте, поширюйте аби інші читали, ставте лайки та обговорюйте теми в коментарях. Дякуємо Вам !!

See More
google.com
Карта переходів парафій РПЦ до ПЦУ Православна Церква України на ФБ: https://www.facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

МИТРОПОЛИТ ОЛЕКСАНДР (ДРАБИНКО) НАЗВАВ ДВІ ПРИЧИНИ, ЯКІ СПОВІЛЬНЮЮТЬ РОЗВИТОК ПЦУ

Православна Церква України нині налічує 7 тисяч громад. Чимало парафій приєдналося до ПЦУ після Об’єднавчого Собору. Однак останнім часом цей процес дещо згальмувався.

Митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко) у інтерв’ю виданню Сьогодні пояснив, які причини впливають на сповільнення розвитку Церкви.

...

«Процес загальмувався через дві причини. По-перше, простіше отримати Томос на Фанарі, ніж державні документи про реєстрацію в Києві. На жаль, державна машина, тривожачись за надання Томосу, дадуть його чи ні в Константинополі, сама дуже туго думала про рішення юридичних питань, за які була відповідальна. Об'єднавчий Собор відбувся 15 грудня, а Церкву держава зареєструвала в кінці січня або навіть у лютому. І це мене найбільше дивує. На мій погляд, якщо держава так хвилювалася з приводу долі ПЦУ, то повинна була зареєструвати її вже наступного дня після створення, 16 грудня», - сказав єрарх.

За словами митрополита, Церква відтак втратила час, а Москва уміло використала цю зупинку.

«І тиск Москви – це друга причина. І ми знаємо дуже багато прикладів того, що шантажем і підкупом священиків змусили відмовитися від приєднання до ПЦУ. Коли йшла підготовка до Об'єднавчого Собору, до мене звернулося 70-80 священиків Московського Патріархату, які хотіли приєднатися до цього процесу. А в підсумку дійсно включилися 5-6 парафій. Проблема і в тому, що довгий час була відсутня правова база, що не дало нам можливості швидко взяти парафії під свій захист, - додав владика Олександр.

«Проте Православна Церква відбулася і розвивається. Як нещодавно розповів наш предстоятель митрополит Епіфаній, сьогодні Православна Церква України – це 7000 парафій, 47 єпархій, 77 монастирів. Найближчим часом процес міжнародного визнання ПЦУ активізується. А як тільки буде міжнародне визнання, думаю, і у нас в Україні все стане на свої місця. Це незворотній процес, на який є воля Божа», - наголосив митрополит ПЦУ.

Джерело: risu.org.ua

#РПЦ #УПЦ_МП #Геть_загарбників_у_рясах #церква_окупанта #Томос #Помісна_церква #ПЦУ

Українці переможуть ! Коли та як ? Підпишись на @Сила християн, щоб знати більше. Якщо Ви вже підписані, то читайте, поширюйте аби інші читали, ставте лайки та обговорюйте теми в коментарях. Дякуємо Вам !!!

See More
Image may contain: 4 people
Videos
Московська патріархія підписала договори про співпрацю із всіма силовими структурами РФ
35
4
Священник ПЦУ звернувся до Зеленського
778
65
Повернення української церкви до Константинополя може присікти корені "руського міра"
34
2
Photos