Posts
Олег Панькевич
July 3

Сім років тому було ухвалено антидержавницький мовний закон Ківалова-Колесніченка. Вже сама його підготовка викликала хвилю протестів, які назвали мовним майдан...ом. Адже йшлося не тільки про плюндрування державної мови, а про загрозу державності. Ще в червні 2012-го з ініціативи «Свободи» Львівщини в Києві під парламентом відбулася виїзна сесія трьох облрад – Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, на якій підтримано звернення до парламенту з вимогою не допустити ухвалення українофобського закону.
У липні 2012-го Львівська обласна рада стала центром спротиву. «Свобода» оголосила національну мобілізацію і розпочала цілодобове пікетування облдержадміністрації. Перед будівлею облради встановили намети, на флагштоці підняли революційний червоно-чорний прапор. Ми заблокували вхід для чиновників облдержадміністрації, вимагаючи підписати заяву, що вони не схвалюють «закону КК». Кілька заступників голови ЛОДА під нашим тиском підписали такі заяви. За нашими активістами, передусім депутатами від ВО «Свобода» постійно шпигували спецслужби, невдовзі вони почали отримувати повістки на допити в порушених проти них кримінальних справах. Непокірна Львівська облрада ухвалила важливі рішення проти антиукраїнського закону, одне з яких – не визнавати його дії на території області. Ухвалено звернення до народу України із закликом збереження цілісності та запобігання розколу на мовному та етнічному ґрунті, не вступати у співпрацю з окупаційним режимом на чолі Партії Регіонів, а також звернення до ООН, Парламентської Асамблеї Ради Європи та української діаспори, до послів іноземних держав щодо небезпеки для державного суверенітету України. Бунт ширився Україною. Він, без сумніву, став предтечею Революції гідності, яка винесла присуд промосковському режиму.
…Думаю, президент та його «команда» погано знають новітню історію України. Бо інакше не почали би свою діяльність із намірів переглянути новий Закон про мову, не говорили би про двомовність, так звані регіональні мови. Бо ми не дамо посягнути на державну мову. Захистили від януковичів – захистимо й від інших!

See More
Олег Панькевич updated their profile picture.
Олег Панькевич's photo.
Photos