Залізнична станція Городенка.
Побудована у 1890 році під час прокладання лінії Коломия — Стефанешти.

Image may contain: house, plant, tree, sky and outdoor

Велдіж 1907

Зараз— село Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області.

В XVIII ст. в Велдіжі було збудовано фабрику Готліба, яка випускала широкий асортимент металевих виробів. Це були лопати, сокири, ободи для коліс, плуги, косарки і т. д. Фабрика існувала до 1930 року. Також у присілку Жакля діяла гамарня, де виготовляли залізні машини-січкарні.

Image may contain: sky, mountain, outdoor and nature, text that says 'Gruss aus Weldzirz Frischhammer-Werke'

Зараз) — село (раніше містечко) Галицького району Івано-Франківської області на високому лівому березі Дністра.

Маріямпіль сучасну історію веде з 1691 року, коли він був відбудований на руїнах язичницького Чортополя. Із досліджень археологів відомо, що первісне селище доби Галицько-Волинського князівства (XII—XIII ст.) знаходилося на високій кручі над Дністром й було добре укріплене. Не виключено, що воно мало назву Чортополь. За народними переказами, записаними краєзнавцем І...

Continue Reading

Зараз — село Антонівка у Жидачівському районі Львівської області.

Історія місцевої церкви.

Будівництво розпочали у 1862 р. Спочатку поставили тимчасову капличку. Головував при будівництві п.Гілецький з недалекого хутора Дунаєць, а керували будівництвом Петро Гуменчук і Дмитро Семчишин (війт села).

...

В той час обом було по 32 роки. Будували церкву за кошти села. Кожен господар повинен був сплатити 10 % від доходу зі своєї землі. Дерево привозили волами з с. Корчівка, за понад десять кілометрів.
Будівництво закінчили у 1867 р. і 6 грудня цього року освятили церкву. Першим її настоятелем став о.Северин Борачок. Відомо, що на канікули в село приїжджав Іван Франко, який зі старим дяком у крилосі співав утренню чи вечірню службу.
Тут, у церкві, Франко знайшов частину Острозької Біблії, про яку пізніше написав у записках НТШ.

Стоїть у західній частині села, при дорозі, серед житлової забудови. Хрещата в плані, п'ятиверха. Складається з квадратового в плані зрубу нави, до якого з півночі та півдня прибудовані рівноширокі квадратові зруби бокових рамен, а зі сходу та заходу відповідно прямокутні вівтар і бабинець.

Вівтар розбудований у східному напрямку, при його північній стіні знаходиться ризниця. Церква оточена піддашшям на фігурних випустах вінців зрубів, яке біля західної стіни бабинця переходить в опасання.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - кожуховані гонтами. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик з одним заломом, вкритий низьким наметовим верхом з ліхтарем і маківкою.

На трисхилі дахи бабинця, вівтаря і бокових рамен поставлені низькі восьмерики також накриті наметовими верхами, які вінчають маківки. На захід від церкви розташована деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

http://decerkva.org.ua/

See More

Зараз — селище міського типу Калуського району Івано-Франківської області.

Image may contain: one or more people
Image may contain: tree and outdoor, text that says 'WOJNIŁÓW BoйHилB Kościół KocTeл.'
Image may contain: tree, sky and outdoor

Язловецька біжниця— втрачений, відомий свого часу головний молитовний будинок юдейської громади в колишньому місті Язловець (нині село Бучацького району на Тернопіллі).

Збудована також як оборонна споруда в XVI столітті на одному з міських горбів. Стиль — ренесанс. Як визначна пам'ятка архітектури, перебувала під охороною «консерваторського уряду» Королівства Галичини та Володимирії.

1916 року спалена московитами. У 1920-х роках завдяки коштам язловецьких юдеїв в Америці відб...удована (сума склала близько 10000 $).
Зазнала сильних руйнувань під час другої світової, була розібрана на будівельний матеріал після встановлення влади більшовиків.

Андрусяк Никола. Минуле Бучаччини // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник / ред. колегія Михайло Островерха та інші. — Ню Йорк — Лондон — Париж — Сидней — Торонто : НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — С. 35.

See More
Image may contain: outdoor

Розташована у Рогатинському районі Івано-Франківської області, на схід від міста Рогатина.

На вершині видніються залишки городища сакрального типу: символічний вал із внутрішнім ровом, капище, ями та заглиблення від споруд.

Завдяки активній підтримці митрополита Андрея унікальна ділянка степової реліктової рослинності — урочище «Чортова гора» біля міста Рогатина — була виділена на землях Церкви як природний заповідник.

...

Місцевий парох о. Теодосій Кудрик виявив у 1935 році ділянку степової реліктової рослинності. Згодом науковці-ботаніки, вивчаючи флору цього об’єкта, підтвердили її унікальність, і за згоди та підтримки митрополита Андрея він був оформлений як заповідник «Чортова гора».

7 липня 1936 році греко-католицький Митрополичий Ординат у Львові надіслав на адресу воєводського уряду в Станиславів листа з повідомленням про створення на землях греко-католицької парафії в Рогатині заповідника «Чортова гора» і віддачу його «під опіку НТШ у Львові для наукових дослідів»

See More

Зараз — селище міського типу, районний центр в Івано-Франківській області.

Болехів. 1930-x
Зараз — місто обласного значення в Івано-Франківській області.

Image may contain: sky, tree and outdoor

Болехів. 1930-x
Зараз — місто обласного значення в Івано-Франківській області.

Image may contain: one or more people, sky, house, tree and outdoor