На Тернопільщині активісти об’єднуються проти капітуляції України

Тернополян закликають прийти на мирну акцію під стіни Тернопільської обласної ради і адміністрації 9 грудня 2019 року о 14.00 год.

“9 грудня 2019 року о 14.00 год. під стінами Тернопільської обласної ради і адміністраціі пройде мирна акція з нагоди зустрічі «нормадськоі четвірки» , Президента Украіни і Росії, яка відбудеться у Парижі щодо російсько-української війни на Сході України.

У зв’язку із цією подією, ми вирішили спільно із громадськими організаціями, небайдужими громадянами і політичними партіями, які виявили бажання забути за свої амбіціі і закопати «топор війни», прийти і висловити свою позицію щодо подій, які мають місце у країні.

Наша основна ціль- це допомога президенту у прийнятті правильного рішення у збереженні територіальноі цілісності України, стояти на захисті нашої батьківщини! Ми віримо, що президент прийме виважене рішення і переговори пройдуть публічно , із врахуванням інтересів незалежної і сильної України!”, – написала на своїй сторінці у Фейсбук голова Правління ГО «ВО учасників АТО Галичини» Ружена Волянська

«Розпочався процес консолідації у парламенті, де об’єдналися фракції «Європейської солідарності», «Голосу» та «Батьківщини», щоб окреслити «червоні лінії» для президента під час перемовин у нормандському форматі. Це стало поштовхом для об’єднання усіх державницьких політичних сил та громадських організацій на місцях», – зазначив під час пресконференції Олег Вітвіцький, представник Української Галицької Партії.

«Ми прийняли рішення щодо плану, як координуватимемо свої дії далі. Ми підтримуємо ініціативу щодо спільних мирних акцій, спільних заяв та звернень щодо відкритості проведення 9 грудня переговорів у нормандському форматі, – підтримала його голова ГО «ВО учасників АТО Галичини» Ружена Волянська. – Нам дуже важливо розуміти, що буде підписуватися нашим главою держави з Росією, за якими правилами буде жити наша країна після обговорення окремих моментів. Ми звертаємося до вищого керівництва держави пам’ятати, що нічого не буде приховано. Для нашої громадської організації, яка складається з ветеранів війни, важливе збереження суверенітету нашої держави. Ми розуміємо, що потрібно інтегрувати звільнений Донбас, але ми повинні знати на яких умовах і ці умови повинні бути виключно з української сторони по нашому законодавству. 9 грудня ми виходимо на спільну акцію під будівлю ОДА з усіма громадськими організаціями, з політичними партіями, запрошуємо всіх небайдужих громадян приєднатися. Це доленосний момент для нашої країни. Просимо вище керівництво держави почути нас».

«Ми зараз не можемо ділитися, – каже Вікторія Кривоніс, представниця ГО «Справа громад». – Сьогодні політика нашої держави є визначальною у цій війні і ми, як громадяни, хочемо підштовхнути керівництво нашої держави до правильних дій».

«Я сьогодні читав один із телеграм-каналів і там ведеться мова про те, що «хтось» хоче послабити владу, послабити переговорні позиції президента. Але наша функція не стільки протестувати, як підказати від суспільства нашій владі, президенту слабкі місця і ті можливі помилки, які можуть бути і застерегти щоби їх уникнути, – пояснює позицію своєї політичної сили Віктор Шумада, голова Тернопільської міської організації партії «Європейська солідарність». – Хочу згадати внесення правок до законодавства щодо підприємців, коли суспільство піднялося, застерегли і спонукали ваду змінити свою позицію. А тут ситуація взагалі критична. Тому що наша влада їде на переговори, але суспільство не розуміє про що вона буде говорити. Проте діаметрально протилежна ситуація у Росії, де виходять на пресконференції міністри, де на сайтах міністерств з’являються повідомлення про газові перемовини тощо, де депутати Держдуми набагато глибше поінформовані про що буде йти мова на цих перемовинах, ніж поінформовані наші громадяни. Наш меседж такий – є певна межа, яку перетинати не можна».

Нагадаємо, що лідери Франції, Німеччини, України та Росії 9 грудня проведуть у Парижі саміт у «Нормандському форматі».