Польські прикордонники затримали українця, який скоїв подвійне вбивство в Чехії

На прикордонному переході Корчова-Краковець польські прикордонники затримали громадянина України, який перебував у розшуку на території Євросоюзу за подвійне вбивство в Чехії.

Про це повідомляє пресс-служба Бещадського прикордонного управління.

Українець був затриманий згідно з Європейським ордером на арешт (EAW) при виїзді з Польщі. Чоловік подорожував на автобусі за маршрутом Прага – Київ. З моменту вчинення злочину до моменту його арешту минуло близько десяти годин.

Під час дорожніх перевірок співробітники прикордонної служби встановили, що 32-річного українського громадянина розшукують чеські правоохоронці. Інформація з міжнародних пошукових баз свідчила, що його переслідували за вбивство двох осіб, вчинене днем раніше, 17 листопада.

При арешті чоловік не чинив опору, хоча і був здивований.

Наразі він лишається в розпорядженні Прземської прокуратури і чекає на початок процедури екстрадиції.

Європейський ордер на арешт застосовується з 2004 року. Він видається судовими органами однієї з держав-членів євроспільноти і діє на всій території Європейського Союзу.

З початку 2019 року співробітники Підкарпатської прикордонної служби вже затримали більше 250 осіб, розшукуваних польськими службами та системою правосуддя інших європейських країн.