Світові ЗМІ поширили брехню про те, що вулицю у Києві назвуть іменем нациста-колаборанта

Російська редакція The Associated Press, видання The Washington Post та інші імениті світові медіа поширили неправдиву інформацію про те, що одну з вулиць Києва перейменують на честь українського колаборанта нацистів Івана Павленка. Насправді ж вулицю назвуть іменем Віктора Павленка, який був генерал-хорунжим армії УНР.

Першим неправду поширив у своєму фейсбуці директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

“Депутати Київради назвали вулицю на честь масового вбивці, ката і карателя Івана Павленка – нацистського колаборанта, військового злочинця, коменданта української допоміжної поліції і командира 109-го батальйону допоміжної поліції СС”, – обурювався у своєму дописі Долинський.

Він вже видалив свій допис та опублікував інший – з вибаченнями.

Насправді ж вулицю перейменували на честь громадсько-політичного та військового діяча, генерал-хорунжого армії УНР Віктора ПавленкаДо цього часу вулиця носила проєктну назву Ягідна. Але така назва вже існує в іншому районі Києва, тож для назви вулиці вирішили обрати альтернативний варіант.

Директор Українського єврейського комітету жорстко розкритикував рішення законодавчого органу столиці України про надання вулицям імен нацистських колаборантів,
– писала російська редакція міжнародного інформагентства The Associated Press, яке вже виправило помилку.

The Associated Press Київ вулиця перейменування Іван Павленко

Ще невиправлену інформацію від The Associated Press поширили і The Washington Post (не виправлено), The New York Times (вже виправлено), телеканал ABC News (не виправлено) та українська англомовна газета Kyiv Post (не виправлено).

The Washington Post перейменування вулиць Київ колабранти нацистів Іван Павленко

При цьому вся інформація про перейменування вулиці була розміщена на офіційному порталі Київської міської ради задовго до схвалення відповідного рішення. Проте Київраді довелося додатково опублікувати спростування неправдивої інформації, яку поширили світові ЗМІ.

“Деякі публічні особи поширили власні здогадки, що вулицю названо ім’ям Івана Павленка, чим спричинили негативний резонанс у міжнародному медіа-просторі. Тему жваво підхопили не лише російські пропагандистські ЗМІ, а й авторитетні міжнародні видання, що негативно вплинуло на імідж Києва та України в цілому. Ми поважаємо думку кожного громадянина, однак переконливо просимо не поширювати фейки та радимо звертатися за роз’ясненнями до офіційних джерел“, – закликали у Київраді.