Нардеп від “Слуги народу” Мережко підтвердив тиск Байдена для звільнення Шокіна

Депутат Верховної Ради України від фракції “Слуга народу” Олександр Мережко, раніше був експертом Асоціації міжнародного права, ще в 2017 році підтвердив факт чинення тиску колишнім віцепрезидентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом на президента України Петра Порошенка з метою звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Про це повідомив у Facebook експерт Кирило Сазонов, опублікувавши копії документів.

За словами Сазонова, в 2017 році український підрозділ Асоціації міжнародного права за запитом адвокатського бюро, захищав Шокіна, підготувало науково-правовий висновок про факт тиску Байдена на президента України з метою звільнення Шокіна. У ньому експерт, а сьогодні депутат від “Слуги народу” Олександр Мережко, визнав тиск Байдена на президента країни для звільнення Шокіна і втручання у внутрішні справи України.

“Заява віцепрезидента США Джозефа Байдена щодо необхідності звільнення з посади Генерального прокурора України Шокіна, як умови надання Україні відповідної фінансової (економічної) допомоги, можна розглядати як здійснення тиску на президента України, а значить це тиск можна кваліфікувати як акт втручання у внутрішні справи України з боку іноземної держави, що є порушенням одного із принципів міжнародного права”, – йдеться в опублікованому документі.

“Як химерно тасується колода. Цікаво, що скаже Мережко сьогодні щодо свого висновку дворічної давності? Думаю, як юрист-професіонал він від нього не відмовиться”, – резюмував Сазонов.

Як повідомлялося раніше, 28 жовтня Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені в заяві колишнього генпрокурора Шокіна щодо незаконного збору і передачі його особистих даних співробітниками Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

16 жовтня ДБР зареєстрував заяву Шокіна про розголошення співробітниками НАБУ даних, які становлять таємницю досудового розслідування, а також “зливі” персональних даних Шокіна співробітникам посольства США в Україні.

На думку Шокіна, НАБУ незаконно отримав в Державній міграційній службі його особисту картку, а також незаконно передала її посольству США. Цей “злив”, на думку колишнього генпрокурора, був здійснений для чинення тиску на нього з боку колишнього віце-президента США Байдена.