Члена ради Нацбанку Каленського взяли під домашній арешт з альтернативою внесення застави у 20 млн грн

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід члену ради Національного банку України Миколі Каленському. Він є фігурантом справи “VAB Банку”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Каленського взяли під цілодобовий домашній арешт з альтернативою внесення застави у розмірі 20 млн грн. Його запобіжний захід триватиме протягом 60 днів.

Варто зазначити, що прокурори наполягали на взятті члена ради НБУ під варту. Суд не підтримав прохання прокурорів і обрав більш м’який запобіжний захід, зобов’язавши підозрюваного не виїжджати з Київської області, носити електронний браслет, здати паспорти і не спілкуватися зі свідками. Повідомляється, що одним зі свідків є голова НБУ Яків Смолій.

Адвокати Каленського наполягали на тому, що обвинувачення є необґрунтованим, а утримання його під вартою неможливе у зв’язку з віком і фізичним станом.

Відомо, що перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступник голови Роман Борисенко та члени правління Дмитро Сологуб та Олег Чурій звернулися до суду з клопотанням про поручительство.

Як повідомлялося, НАБУ повідомило 8 особам про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн “VAB Банку”, виділених як стабілізаційний кредит.

Нагадаємо, що НАБУ затримало колишнього першого заступника голови Нацбанку Олександра Писарука ввечері 11 листопада під час обшуків у “Райффайзен Банку” в справі “VAB Банку”.

Того самого дня НАБУ заявило про затримання 7 осіб за підозрою в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ, виданого у 2014 році “VAB Банку” власника Олега Бахматюка.

Екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарєва заперечує провину колишнього першого заступника Олександра Писарука в розтраті 1,2 млрд грн кредитних коштів. Вона вважає, що в усьому винен аграрний олігарх Олег Бахматюк.

Писарук працював головою правління одного з найбільших банків України — “Райффайзен Банку Аваль”.

Олександр Писарук у 2014-2015 рр. був першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої. З 1997 року він працював у банку ING, в якому протягом 2010-2014 рр. був регіональним керівником у Центральній та Східній Європі.