США закликає Росію звільнити всіх українських політв’язнів

Заступник глави місії США при ОБСЄ Гаррі Кеміан на засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 7 листопада закликав Росію повернути українських політв’язнів додому.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Американський дипломат вважає, що можливий прогрес у вирішенні мирного питання в Україні блокує відсутність бажання РФ до проведення “нормандського” саміту.

“Росії вже давно пора звільнити ув’язнених (українських політв’язнів – ред.) і повернути їх у свої домівки та сім’ї”, – заявив Кеміан.

Американський дипломат також назвав конфлікт на Донбасі гуманітарною катастрофою, у якій винна Росія.

На початку жовтня повідомлялося, що у політв’язнів Рефата Алімова та Олександра Шумкова в Росії погіршився стан здоров’я.

Нагадаємо, що 7 вересня в рамках обміну в Україну повернулися 35 утримуваних росіянами українців, до Росії передали 35 російських та українських громадян, яких в Україні судили за різні кримінальні злочини.

Під час обміну були звільнені Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров, Євген Панов, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Роман Сущенко, Артур Панов, Олексій Сизонович, а також захоплені в листопаді 2018 року українські моряки.