Польща нагородила героя-українця своїм громадянство

Українець Андрій Сироватський отримав польське громадянство за свій відважний вчинок. Річ у тім, що у червні цього року він відчайдушно рятував постраждалих в автотрощі на трасі А6 поблизу польського Щеціна.

Саме там 9 червня трапилась масштабна аварія за участю вантажівки та 6 легкових автомобілів. Сироватський саме їхав тією ж дорогою у Норвегію. Він побачив момент аварії та те, як від зіткнення спалахнули автомобілі з людьми. Про це пише Gazeta Wyborcza.

Українець без роздумів кинувся рятувати людей із полум’я. Йому вдалося витягнути двох жінок і двох дітей. Завдяки Сироватському вони вижили. Герой витягнув також водія фури, втім, медики не встигли йому допомогти.

Узяв вогнегасник і пішов до автомобіля. Всередині були дві жінки й двоє дітей. Жінки були пристебнуті пасками безпеки, але все ж вдалось дістати їх через вікно. На жаль, не всіх вдалось урятувати – забракло часу і можливостей. Не вважаю себе героєм, просто рятував людей, бо так треба було,
– скромно розповідає про свій відважний вчинок чоловік.

До речі, у цій автотрощі загинули 6 людей, ще 16 отримали різні травми.

За цей вчинок українця ще раніше нагородила місцева рада польського воєводства. Сім’я Сироватського отримала в подарунок тижневий відпочинок на курорті в Польщі. А вже тепер, щоб віддячити герою, Польща надала Андрію, його дружині, а також сину і доньці, громадянство.