Рада ухвалила закон про створення Єдиної державної електронної системи в галузі будівництва

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 1081, який передбачає створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. За проголосували 306 нардепів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

Документ представила нардеп від фракції “Слуга народу”, заступник голови комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

“Законопроектом пропонується створення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва – і в результаті запровадження законопроекту подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг в сфері будівництва, а також отримання таких послуг проводиться виключно в електронній формі 24 години 7 днів на тиждень”, – сказала Шуляк.

За її словами, закон скорочує перелік документів, прибирає дублюючі при поданні документів для отримання дозволів, а також запроваджує електронну взаємодію між державними електронними інформаційними ресурсами, суб’єктами надання адмінпослуг у сфері будівництва за принципом єдиного вікна.

“Оплата адміністративних послуг, штрафів за правопорушення в сфері містобудівної діяльності за допомогою електронної системи буде здійснюватися. І запроваджується відкритий доступ до інформації, яка міститься в електронній системі, окрім персональних даних через портал електронної системи”, – резюмувала представник профільного комітету.

Закон набере чинності з 1 грудня 2019 року, окрім низки норм, які почнуть діяти пізніше.

Нагадаємо, парламент підтримав цей законопроект за основу 11 вересня 306 голосами народних депутатів.