87-й “гумконвой” РФ нелегально перетнув кордон та доправив вантаж на окупований Донбас

17 жовтня 2019, офіційний сайт МНС Росії повідомив, що вже 87-ма колона “гумконвою” доправила вантаж для мешканців Донецької і Луганської областей (архів новини).

“Доправлені молочні суміші та дитячі товари”, – вказується на сайті. Проте, мирний характер вантажу ставиться під великий сумнів, бо значна його частина може складатися з товарів, призначених для підтримки бойовиків терористичних формувань.

Російська Федерація, починаючи з 22 серпня 2014, коли перша колона “гумконвою” нелегально перетнула український кордон, продовжує використовувати цей спосіб для постачання матеріально-технічної допомоги для підтримки гібридних російських терористичних сил на Донбасі, ігноруючи норми міжнародного права.

Варто нагадати, що російський “гуманітарний конвой” з першого рейсу отримав осуд на міжнародному рівні.

22 серпня 2014 року Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив: «Я засуджую введення так званого гуманітарного конвою на українську територію без дозволу української влади і без будь-якої участі Міжнародного комітету Червоного Хреста»

Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд наприкінці листопада 2014 року заявила про те, що «конвої гуманітарної допомоги», які Росія направляє на Донбас, очевидно, складається з палива для танків та обмундирування для солдатів.

На початку листопада 2017 року тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ заявив, що російські «гуманітарні» конвої є вагомим доказом причетності Росії до конфлікту на сході України.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm також неодноразово фіксувала, як кадрові російські військові, зокрема, спецпризначенці під прикриттям МНС Росії нелегально перетинали український кордон. Було встановлено, що військові 108-го десантно-штурмового полку РФ брали участь у “гумконвоях” на Донбас. Також один з військовослужбовців 22-ї бригади спеціального призначення ГРУ Росії, який брав участь в операції по захопленню Криму згодом був помічений як учасник “гуманітарних конвоїв” під прикриттям МНС Росії. Також InformNapalm викривав як військовослужбовці 69-ї бригади МТЗ Збройних сил Росії возять “гуманітарку” на Донбас під виглядом МНС.