Це вигадки Путіна, – Порошенко про формулу Штайнмаєра

Погодженої із кимось формули Штайнмаєра не існує. Позиції щодо організації виключно політичного процесу без обговорення безпекової складової – це вигадки російського президента Володимира Путіна.

Про це сказав п’ятий президент України та лідер політичної партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко в інтерв’ю на “5 каналі”.

“Ніякої угоди Штайнмаєра не існує в природі. Немає угоди Штайнмаєра. Ніякої “формули Штайнмаєра”, нібито з кимось погодженої, не існує”, – сказав він.

Порошенко зазначив, що були натомість пропозиції міністра закордонних справ Німеччини Франка Вальтера Штайнмаєра.

Ніяких інших позицій щодо перетасовки, що ми організовуємо виключно політичний процес, а безпековий не обговорюємо – це все вигадки пана Путіна,
– наголосив п’ятий президент України.

Окрім того, Порошенко розповів про останню зустріч у Берліні з Володимиром Путіним, Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном.

“Путін сказав: у нас є формула Штайнмаєра, написана Лавровим. Я кажу: вибачте, ось є лист двох міністрів закордонних справ Франції і Німеччини пана Штайнмаєра, де вони викладають, що це є – формула Штайнмаєра”.

За словами Порошенка, Путін наполягав, що формулу Штайнмаєра написав таки Лавров.

Я кажу, вибачте, ніякий Лавров нічого нам писати не буде. Тим більше, що за цим столом сидить сам Штайнмаєр, і ви можете його спитати, пане Путін,
– додав Порошенко.

При цьому п’ятий президент порадив бути “дуже обережними”. Він наголосив, що українці “не зацікавлені у тому, щоб це був російський анклав”.