Парламент Великої Британії припинив роботу

Парламент Великої Британії офіційно призупинив свою роботу до 14 жовтня. На цей час депутати припиняють обговорення будь-яких законодавчих актів.

Поточна парламентська сесія триває з червня 2017 року, вона стала найдовшою в історії британського парламенту майже за 400 років, пишуть британські ЗМІ.

Ця перерва стане найбільш тривалою для парламенту Великої Британії за останній час. З 1980-х років перерва між сесіями парламенту тривала не більше тижня.

Процедура припинення роботи парламенту відбулася згідно з традицією. 14 жовтня перед британськими депутатами повинна буде виступити королева. Вона оголосить нові пріоритети уряду.

Зауважимо, що 9 вересня прем’єр-міністр Борис Джонсон планує призупинити роботу парламенту до 14 жовтня. Критики прем’єра переконані в тому, що зробив він це, щоб не допустити подальших дебатів і голосування з приводу умов Brexit.

Таким чином, у парламентаріїв буде значно менше часу для того, щоб обговорити угоду з Брюсселем перед виходом Великої Британії з ЄС, запланованою на 31 жовтня. Британський прем’єр Борис Джонсон заперечує, що цей крок пов’язаний з бажанням вивести Велику Британію з ЄС без угоди.

Королева Британії Єлизавета II підписала закон, який відкладає вихід країни з ЄС у разі, якщо до 31 жовтня 2019 року не підписано угоду з Брюсселем.

Британці через рішення Джонсона вийшли на протест. Окрім того, електронна петиція проти призупинення роботи парламенту набрала понад 1,2 мільйона голосів.