Одеська ОДА готує лист до РНБО щодо зміни закону для припинення ухилення від перевірки пожежної безпеки

Виконувачка обов’язків голови Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова готує лист до Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо необхідності розробки і впровадження змін до законодавства, які допомогли б уникнути відмов у перевірці пожежної безпеки на об’єктах.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

“В червні 2019 планувалась перевірка ДержНС дотримання протипожежних норм, до якої ДержНС не допустили внаслідок зміни орендаря. Така перевірка могла б упередити трагедію! Щоб реально змінити цю “схему” з уникнення відповідальності, готую лист на РНБО щодо необхідності розробки і впровадження змін до законодавства з метою уточнення об’єкта перевірки пожежної безпеки, який би охоплював не лише юридичну особу – суб’єкта господарювання, але і об’єкт на якому здійснюється діяльність з тимчасового розміщення туристів”, – написала Шаталова.

Зазначимо, що керівництво одеського готелю “Токіо Стар” не дозволило провести планову перевірку ДержНС в липні 2019 року.

Як повідомлялося, інформація про пожежу в готелі “Токіо Стар” на вул. Водопровідній в Одесі надійшла до ДержНС сьогодні о 01:34 ночі. Гасити пожежу виїхало 13 одиниць техніки та 65 чоловік особового складу. Займання вдалося ліквідувати лише через три години, о 04:32 ранку. Внаслідок інциденту загинуло 9 осіб.

За фактом події правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Поліція розглядає три версії причин пожежі в одеському готелі “Токіо Стар”.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що “відповідатимуть не тільки безпосередні винуватці пожежі. Відповідати буде Вадим Чорний, власник готелю”. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив почати масштабні перевірки готелів і санаторіїв в Україні.