Суд у Москві продовжив арешт шістьом українським морякам до 24 жовтня

Лефортівський суд Москви продовжив арешт шістьом захопленим біля берегів Криму українським військовослужбовцям.

Вони перебуватимуть під арештом до 24 жовтня, повідомив координатор групи адвокатів військовополонених моряків Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, арешт продовжили Денису Гриценко, Сергію Попову, Богдану Головашу, Михайлу Власюку, Андрію Драчу та В’ячеславу Зінченко.

Полозов зазначив, що за клопотанням прокурора засідання пройшло у закритому режимі. У ході засідання захист заявив клопотання про долучення наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини та двох резолюцій ПАРЄ в обґрунтування своєї позиції.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор “Лефортово”. До того ж трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які було захоплено у Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

В останній день виконання рішення суду, 25 червня, Росія запропонувала Україні “письмово гарантувати” участь у кримінальному переслідуванні моряків. Своєю чергою МЗС опротестувало таке невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зеленський під час брифінгу закликав Путіна звільнити українських військовополонених моряків.