Міноборони презентувало “Білу книгу ЗСУ-2018”

В Центральному будинку офіцерів ЗСУ відбулася публічна презентація щорічного оборонного бюлетеня “Біла книга-2018. Збройні Сили України” для представників військово-дипломатичного корпусу, які акредитовані в Україні, міжнародних організацій та іноземних радників.

Щорічник “Біла книга” видається відповідно до закону “Про національну безпеку України” для систематичного інформування громадськості про діяльність ЗС України, а також про оборонну політику держави, проблеми, що виникають у цій сфері та шляхи їх розв’язання.

Повідомляє пресслужба МОУ.

Електронна версія книги доступна на сайті Міністерства оборони (можна скачати).
Перший заступник міністра оборони Іван Руснак, який презентував “Білу книгу”, зазначив, що це вже 14-те видання щорічника, у якому максимально повно розкрито теми діяльності Міністерства оборони у сфері контролю за використанням коштів, протидії корупції та реалізації гендерної політики в Збройних силах України у 2018 році.

“Міністерство оборони продовжує масштабну реформу Збройних Сил, головна мета якої — набуття ними необхідного рівня боєготовності, здатності до виконання завдань з оборони держави та підвищення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО”, — сказав Руснак.

Він окремо зупинився на ключовому аспекті діяльності Міністерства оборони та Збройних Сил у минулому році – зміні формату проведення операції на Сході нашої держави з антитерористичної на операцію Об’єднаних сил.

“Час підтвердив правильність та необхідність такого воєнно-політичного рішення. Об’єднаним силам вдалося значно підвищити ефективність застосування військ (сил), покращити тактичне положення наших військ, просунутись вперед від передових позицій та повернути під контроль без порушень Мінських домовленостей населені пункти та територію площею більше ніж 25 квадратних кілометрів“, — повідомив Іван Руснак.

Перший заступник міністра оборони нагадав, що у відповідь на прояв восени 2018 року відкритої збройної агресії Російської Федерації в Азово-Чорноморському регіоні у десяти областях держави строком на 30 діб було введено воєнний стан, “яким продемонстрували агресору рішучість намірів захищати військовим шляхом незалежність та територіальну цілісність України, а також надав змогу реалізувати низку оперативних заходів для розгортання військ на загрозливих напрямках та підготовки резервів”.

Іван Руснак поінформував військових аташе про ключові результати діяльності МОУ та ЗСУ в минулому році, зокрема що стосується оптимізації структури оборонного відомства та Збройних сил, оновлення нормативно-правової бази, забезпечення Українського війська озброєнням та військовою технікою, запровадження нових підходів у системі підготовки військ та нарощування навчально-тренувальної бази.

Серед пріоритетів оборонного відомства на 2019 рік перший заступник міністра оборони виділив такі напрямки:

-трансформацію системи управління Збройними Силами;
-своєчасне та якісне виконання завдань оборонного огляду та розроблення проектів Стратегії воєнної безпеки України і Стратегічного оборонного бюлетеня України;
-формування бюджету на оборону з урахуванням рекомендацій Бюджетної декларації на 2020-2022 роки.