Добровольців Тернопільщини нагородять «Лицарським Хрестом»

Орден народної пошани «Лицарський хрест» вручать тернопільським добровольцям. Нагородження відбудеться 29 червня у Тернопільському драмтеатрі.

Отримають нагороду 20 наших земляків, 5 з яких вшанують посмертно.

Як зазначила, голова оргкомітету та режисер заходу Оксана Тунік-Фриз, мета події не тільки вшанувати українських добровольців, але й висвітлити подвиг кожного учасника Добровольчого руху, який повинен надійно зберегтися у скрижалях української історії.

Ружена Волянська, яка допомагає в організації заходу в Тернополі, зі свого боку звернула увагу на те, що питання надання статусу добровольця досі не врегульовано на державному рівні.

– Військові отримують як державні нагороди, так і волонтерські, а про добровольців, на жаль, чомусь часто забувають. Тому вважаю, «Лицарський Хрест Добровольця” особливою нагородою, яка покликана  достойно оцінити внесок, який зробили ті хлопці, які першими зібрали рюкзаки і відправились в нікуди. І саме тому, коли до мене звернулись із пропозицією провести урочисте вшанування Лицарським Хрестом добровольців Тернопільщини, я одразу погодилась надати всебічну підтримку, – зазначає Ружена Волянська.

Церемонію нагородження «Лицарський Хрест Добровольця» було започатковано у 2016 році Жіночою Волонтерською Сотнею Самооборони Чернігівщини (#ЖеСЧе). Авторство візуального виконання ордену належить тернополянину Івану Солдаку. На цей час церемонії нагородження уже відбулися на Чернігівщині, Львівщині та Луганщині.

У Тернополі співорганізаторами події стали громадські активістки Ружена Волянська та Юлія Мамчак. Також сприяння надають Тернопільська обласна та міська ради, Тернопільська ОДА, місцеві підприємці.