Ця хвороба вбиває мільйони людей! — Супрун розповіла, як захиститися від біди

В Україні зареєстровано близько мільйона пацієнтів з онкологічними захворюваннями, а щороку фіксують понад 130 тисяч нових випадків. Про це на своїй сторінці в Fаcebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, – пише ustymenkooleh.patrioty.org.ua.

За її словами, в нашій країні пацієнти з онкозахворюваннями мають доступ до ефективного лікування і протиракову препаратів. “Трансформуємо систему охорони здоров’я, щоб люди, які зіткнулися з раком, могли отримати ефективне і доступне лікування і не платили останні гроші для боротьби з хворобою. Завдяки закупівлям через міжнародні організації ми збільшили кількість ліків для онкохворих в рази. Наприклад, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. Цей препарат міжнародні організації змогли закупити в 67 (!) разів дешевше, ніж держава в 2014 році. Також препарату для хіміотерапії Доцетаксел у 2017 році закупили в 5 разів більше”, – пише Супрун.
Вона зазначила, що завдяки скринінгу можна запобігти розвитку онкопатологій. “Від 30% до 50% випадків раку можна уникнути, якщо позбутися від факторів ризику і щорічно проходити профілактичні обстеження. Вірогідність розвитку раку у окремої людини залежить від різних чинників – генетики, способу життя, навколишнього середовища, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності, наявності дітей і багатьох інших факторів”, – зазначила Супрун.
Вона також підкреслила, що здоровий спосіб життя знижує ймовірність онкозахворювання. “Уникайте сонячних опіків, тривалого перебування на сонці, засмаги і особливо соляріїв. Вчасно робіть щеплення. Наприклад, своєчасна вакцинація від вірусу гепатиту В може запобігти раку печінки, якщо не буде інших факторів ризику (наприклад, надмірного вживання алкоголю). Вакцинація від вірусу папіломи майже повністю захищає від розвитку раку шийки матки у жінок і раку гортані у чоловіків”, – підкреслила в.о. міністра.
Вона закликала українців відмовитися від шкідливих звичок. “Чим менше алкоголю ми споживаємо, тим менше ймовірність ряду типів раку: молочної залози, печінки, підшлункової, прямої кишки. Куріння може викликати рак легенів, а також збільшувати ймовірність інших типів раку. Дотримуйтеся протипухлинної дієти, яка передбачає вживання моркви, помідорів, ожини, малини, горіхів, синього винограду, яблук і всіх різновидів капусти”, – зазначила Супрун.