Воєнний стан та мобілізація: кому та коли потрібно йти до військкомату

За введення воєнного стану в Україні Верховна Рада проголосувала на позачерговому засіданні 26 листопада. Так Україна відреагувала на напад росіян на українські кораблі. Багатьох українців цікавить питання – чи буде мобілізація, і кого та коли призвуть.
Про це інформує  “24 канал”

Після вчорашнього засідання РНБО Генштаб повідомив, що Збройні сили України приведені у бойову готовність “повна”. Всі підрозділи Міністерства внутрішніх справ переведено на посилену службу. В Державній прикордонній службі повідомили, що всі підрозділи, особливо ті, які реалізують морську охорону, переведені на посилений режим несення служби по всій ділянці українського кордону.

Під час засідання РНБО президент заявив, що рішення про введення воєнного стану “не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги”.

У законі, який прийняла Рада, вказано, що “часткова мобілізація оголошується Президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України”.

Як пояснив 24 каналу депутат від “Самопомочі” Тарас Пастух, для оголошення мобілізації необхідний окремий указ президента Петра Порошенка, який має визначити скільки людей потрібно мобілізувати, яких саме фахівців та на яких час. Наразі особливих загострень немає.