За незаконно виписану премію мера навіть не покарали

Міський голова Кременця Олексій Ковальчук впродовж двох років незаконно виписував собі премію, яка сумарно склала близько 100 тисяч гривень за “великі” заслуги перед краянами. Мовляв, і ремонт доріг зробив, і складну екологічну ситуацію на річці Іква вирішив, і ще чимало доброго зробив. Насправді, проблеми залишилися не вирішеними, а заслуги перед містом так і залишилися тільки на папері, – пише reporter.net.ua.

Горе-голову спіймали “на гарячому” активісти “Правого сектору”. Йому не залишилося нічого іншого, як визнати свою провину. А представники управління захисту економіки Національної поліції в Тернопільській області вручили пану Ковальчуку протокол про адмінпорушення, звинувативши його у зловживанні службовим становищем.

Тривалий час справу затягував Кременецький районний суд, який фактично виправдав міського голову. Згідно судового рішення, міський головаКременця не поніс жодного покарання, оскільки в суді йому оголосили короткий текст ухвали про те, що він звільнений від відповідальності за сплином терміну притягнення.

Що найцікавіше, одразу на наступній сесії міської ради Ковальчук написав заяву з проханням преміювати його у розмірі 100% від посадового окладу начебто за напружену роботу й особливі успіхи в ній. Завдяки активним депутатам це рішення зняли з порядку денного сесії. Народні обранці повважали цинізмом із боку міського голови призначати собі премію, коли в бюджеті немає грошей навіть на освіту (на жовтень борг становив 1,7 млн. грн.), на ремонт доріг та інші важливі потреби.

Оскільки спершу було порушено кримінальне провадження щодо незаконного преміювання, а міського голову не притягнули навіть до адміністративної відповідальності, то активні кременчани написали скаргу слідчому судді щодо скасування постанови про закриття кримінального провадження, проведення ґрунтовного дослідження виявлених фактів порушення законодавства та справедливого покарання мера Кременця.