Заробітчани з Тернопільщини можуть отримати субсидію

Жителі краю, які не мають офіційних доходів, теж зможуть користуватися субсидіями, – зазначають у департаменті соціального захисту населення ОДА. Держава їм пропонує зайнятися пошуком офіційної роботи за допомогою центру зайнятості, або задекларувати зароблене за кордоном, – пише zz.te.ua.

Законодавець вважає, що громадянин України працездатного віку у будь-якому випадку отримує доходи: офіційні, «тіньові» в Україні або ж «закордонні». Відтак безробітним субсидію вирішили на загальних підставах не нараховувати.

«Для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, проте хочуть користуватися соціальною допомогою, запропонували два варіанти; один із них – декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду; інший, це коли органи соцзахисту автоматично рахуватимуть безробітним дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів, це 5 тисяч 286 гривень. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний», – повідомляє директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

Чиновники переконані: це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування та вирівняє соціальну несправедливість.

До слова, на початку жовтня кількість користувачів субсидій на Тернопільщині становили близько вісімдесяти тисяч. Це майже утричі менше, ніж минулого року у цій порі.

Софія Романська